Eğitim danışmanlığında öncelikle doğru sorular sorarak, öğrencinin kendisini tanımasına yardımcı oluyoruz. Güçlü ve zayıf yanlarını nerelerde eksikleri var ve en önemli yanlardan bir tanesi kendi sorumluluğunu farkında mı? Aldığı eğitimle yeni bir kişilik kazanması ve akademik bir başarı yakalamasını istiyoruz ve hedeflerimiz arasında onu yeni aldığı eğitimle güçlendirmek gerektiğine inanıyoruz. 

Kaygılarını minimalize etmek, aile içindeki çatışmalarının azalmasına yardımcı olmak ve mesleki yönlendirme yapmak hedeflerimizin arasında. Eğitim danışmanının mutlaka her konu da her eğitimle ilgili bir fikre sahip olması gerekir. Eğitim sistemimizi bilmezsek, sınav sistemlerini bilmezsek, aksaklıkları bilmezsek, öğrencilerimize verimli olmak, onlara yol göstermek mümkün olmayacaktır. Yani her alanda öyle ya da böyle bir bilgiye sahip olmak şart. Öğrencinin istenilen hedefler doğrultusunda başlatılması, yönlendirilmesi, kolaylaştırılması ve gerçekleştirilmesi süreci olarak tanımlanabilir. 

  1. Öğrenciyi istediği hedefler doğrultusunda yönlendirme ve güdüleme
  2. Uygun öğrenme yaşantıları sunarak bu hedeflere ulaşmayı kolaylaştırma
  3. Öğrencinin bir bütün olarak örn: tutumlar, değerler, uyum gibi kişisel yönleriyle gelişimine katkıda bulunmak. Karakteristik özelliklerine göre meslek seçme ve tercih konusunda yardımcı olmak.
0 212 660 00 87
0 212 660 00 87