SCALP MICRO PIGMENTATION (SMP) SAÇLI GÖRÜNÜM uygulaması yapmaktayız. Randevu için bizi arayabilirsiniz. TEL & WHATSAPP: 0 212 660 00 87

Scalp micro pigmentasyon işleminin amacı, saçlı görünüm kazandırmaktır. İşlem uygulaması saç derisi ve sakal bölgesinde uygulanan kalıcı makyaj yöntemidir.

İyi bir scalp micro pigmentasyon (smp) uzmanı olmak …

Bugün gelecekle ilgili konuşmak istiyorum. Aslında herkesin bildiği konu ama çok yavaş ilerleyen bir süreç.

Smp (scalp micro pigmentasyon)

Benim ilk göz ağrım diyebilirim.bu iş beni herzaman heyecanlandırıyor.türkiye’de bu eğitimi ilk  alanlardan biriyim bunun  gururu paha biçilemez.

Tüm dünyanın göz bebeği  olacak bir sistem ve yepyeni fırsat. Bir meslek dalı.

Bizim istediğimiz şey tüm dünyada etkili olacak bu sistemi sizlere tanıtmak ve bunu sizlerle paylaşmak olacaktır.bize katılmak isteyenlerin yapmaları gereken tek şey sitemize girip mail yada başvuru formunu doldurmaları.

GİRİŞ KOŞULLARI:

 1. Okuma yazma bilmek veya ilkokul mezunu olmak.
 2. Mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak. 

ÇALIŞMA ALANLARI:

 • Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler
 • Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanında;       
 • Güzellik salonları ve merkezlerinde
 • Bayan ve erkek kuaför salonlarında,
 • Hastaneler, Klinikler,
 • SPA Merkezleri
 • Otellerin Güzellik Bölümleri v.b. yerlerde çalışabilirler

 

TCP

Özel nokta tekniği ve doğal kül rengi, doğal saç yapısı ve yansımasının neredeyse mükemmel bir şekilde kopyalanmasını garanti eder. Saç çizgisi tasarımı, uygulama alanı homojenliği ve mevcut saçlarla uyum da çok doğal görünümlü bir sonuca ulaşmak için çok önemli faktörlerdir. Bir trikopigmentasyon temel olarak 3 seansta gerçekleştirilir, birinci ve ikinci seans birbirini takip eden uzmanın uygun gördüğü sürede yapılır ve üçüncü seans ikinci seanstan 45-50 gün sonra gerçekleştirilir. Bir trikopigmentasyon genellikle 2 ila 4 saat arasında sürer. Tam bir kafa derisi oluşturulması durumunda işlem daha uzun sürebilir.

Ne elde edilebilir?

 1. Yoğunluk etkisi
  Yoğunluk etkisi, daha uzun saç uzunluğu durumunda bile iyi bir örtücülük elde edilmesini sağlar. Şeffaflığı azaltır ve optik saç yoğunluğunu arttırır.
 2. Tıraş etkisi
  Donör/alıcı dengesizliği nedeniyle saç ekimi için endike olmayan hastalarda, genel alopesi hastalarında veya saç dökülmesi sorunu için saç ekimi operasyonundan daha ucuz bir çözüm arayan hastalarda tam traşlı bir görünüm elde etmemizi sağlar. Traş etkisi, traş edilmiş veya orta uzunlukta bir saç durumunda tam kafa derisi rekonstrüksiyonu, yoğunluk iyileştirme veya kısmi kafa derisi yeniden yapılandırması (saç çizgisi) elde edilmesine izin verir.
 3. Yara izi canlandırması
  Kişilerin operasyon sonrası FUE veya FUT yara izlerini veya travma sonrası yara izlerini gizlemesini sağlar
 4. Kadınlar için alternatif uygulamalar
  Bazı kadınlar, donör/alıcı bölgedeki denge sorunları nedeniyle saç ekimi için uygun değildir. Trikopigmentasyon, daha iyi bir saç yoğunluğu için alternatif bir çözüm sunabilir.

Sonucun kalitesi?

Bir trikopigmentasyon uygulamasının sonucunun kalitesi aşağıdaki önemli faktörlere bağlıdır:

 • Özelleştirilmiş cihaz (trikopigmentasyon cihazının basıncı, hızı ve frekansı)
 • Özelleştirilmiş iğneler (en gelişmiş iğneler, iğne çapı)
 • Kullanılan pigmentlerin bileşimi ve rengi
 • Uygulayıcının tekniği, becerileri ve deneyimi
 • Örneğin kişinin kafa derisinin durumu (özellikle yara dokusu)

Peki kalıcılık süresi?

Kalıcı Uygulamalar (kafa derisi mikropigmentasyonu) için kullanılan pigmentlerin aksine, geçici pigmentler vücutta daha kolay parçalanacak ve doğal olarak solacak şekilde tasarlanmıştır. Bu hızlandırılmış reaksiyon, pigmentin bileşimi nedeniyle meydana gelir. Geçici pigment parçacık boyutları daha küçüktür ve bu nedenle daha hızlı parçalanır ve bağışıklık sisteminiz aracılığıyla vücuttan atılır.

Trikopigmentasyonun kafa derisi mikropigmentasyonundan farkı nedir?

Triko pigmentasyon, kafa derisi mikropigmentasyonu'nun benzer bir tekniği içeren ancak farklı pigmentler ve farklı dayanıklılık ile geçici bir versiyonudur. Bu nedenle yıllık bir bakım gereklidir. Pigment tipik uygulamadan yaklaşık 12 ila 18 ay sonra solmaya başlar, ancak bunun tamamen eşit olması beklenemez. Bu seçenek tipik olarak cilt tipine, tonuna, istenen etkiye ve güneşe maruz kalmaya bağlı olarak yeni bir uygulama gerektirir. Scalp mikropigmentasyon ise kafa derisi yüzeyindeki gölgelendirme için uygun olan pigment (tricopigmentasyon pigmentine göre) daha yoğundur. Dermis bölgesindeki kalıcılığı 4-6 yıl sürebilir, ancak yine de dermis tabakasında daha uzun süre kalması muhtemeldir.

Trikopigmentasyon saç ekimi operasyonunu nasıl tamamlar?

Saç ekimi için yeterli verici materyali bulunmayan kişilerde triko pigmentasyon, saç ekimi operasyonunu çeşitli şekillerde tamamlayabilir. Bir saç ekimi operasyonu uzmanı tarafından verilen genel yoğunluğu artırarak (yoğunluk etkisi), bir saç çizgisi yapılandırmasından sonra kalan alıcı alanı doldurarak veya hatta birden fazla FUE seansından sonra beyaz nokta görünürlüğünü azaltır.

Her ikisi de saç incelmesine veya kelliğe çözüm arayan erkekler ve kadınlar için popüler seçenekler haline gelmiştir, ancak sonuçlar doğal olarak zamanla solabilir.

Her iki seçeneğin de avantajları dezavantajları vardır, ancak hangisinin ihtiyaçlarınız için doğru olduğunu nasıl anlarsınız? Aşağıdaki birkaç önemli noktaya bir göz atın ve uygulama planınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilecek bir uzmana ulaştığınızdan emin olun.

Trikopigmentasyon ve Saç Derisi Mikropigmentasyonu

Trikopigmentasyon, öncelikle Bu yöntem, saç foliküllerinin görünümünü taklit ederek kafa derisinin yüzeysel katmanına pigment yerleştirir. Öte yandan, kafa derisi mikropigmentasyonu (SMP), kafa derisine pigment yerleştirmek için ayrıntılı mikro iğneler kullanan cerrahi olmayan, kalıcı bir çözümdür. Her iki işlem de daha dolgun bir saç görünümü efekti vermek için tasarlanmıştır.

Trikopigmentasyon, kalıcı bir taahhüt için hazır olmayanlar için daha kısa vadeli bir çözüm sağlamaya odaklanırken, SMP saç dökülmesine kalıcı bir cevap sunar. Bilinçli bir karar vermek için her birinin temel farklılıklarını ve amaçlarını anlamak çok önemlidir. Her iki yöntem de saç ekimine non-invaziv bir alternatif sağladıkları için popülerlik kazanmıştır.

İşlem Sonrası Bakım ve Koruma: Ne Beklemelisiniz?

Trikopigmentasyon işleminden sonra, en iyi sonuçları elde etmek ve olası yan etkileri azaltmak için işlem sonrası yönergeleri takip etmek çok önemlidir. Triko pigmentasyon geçici bir kafa derisi prosedürü olduğundan, bakım seansları daha sıktır. Kendinizi ofise biraz daha sık gelirken bulabilirsiniz. 

Bununla birlikte, sık bakım endişesi olmadan daha uzun ömürlü bir çözüme ihtiyacınız varsa, kafa derisi mikropigmentasyonu SMP daha uygun olabilir. Her iki uygulama da benzersiz avantajlar sunar, bu nedenle bir karar vermeden önce uzmanlara danışmak çok önemlidir. İşte bu noktada ekibimiz size yardımcı olabilir.

SCALP MICRO PIGMENTATION (SMP) SAÇLI GÖRÜNÜM uygulaması yapmaktayız. Randevu için bizi arayabilirsiniz. TEL & WHATSAPP: 0 212 660 00 87
0 212 660 00 87
0 212 660 00 87