Koltuk Masajı Kursu uygulaması yapmaktayız. Randevu için bizi arayabilirsiniz. TEL & WHATSAPP: 0 212 660 00 87

Koltuk masajının masa masajından ne kadar farklı olduğunu ve bazı faydalarını öğrenin.

Koltuk Masajı Nedir?
Koltuk masajı, müşteri tamamen giyinikken ve dik otururken yapılan bir masaj terapisi şeklidir. Masa masajından birkaç önemli şekilde farklıdır.  

Masa Masajı Vs. Sandalye Masajı
Masa masajı, daha önce hiç masaj yaptırmamış olsalar bile çoğu insanın aşina olduğu bir yöntemdir. Bu durumda, müşteri bir çarşafla mütevazı bir şekilde örtülmüş bir masaj masasına uzanır. Masaj terapisti tetik noktaları, gerginliği ve sıkı kasları çalıştırmak için losyon veya yağ kullanır.

Ancak sandalye masajında müşteri tamamen giyiniktir ve özel bir sandalyede oturur. Masaj koltuğu, müşterinin kolları ve bacakları desteklenerek hafifçe öne doğru uzanması için tasarlanmıştır. Bir yüz beşiği müşterinin başını destekler. Masaj terapisti, müşterinin kıyafetleri aracılığıyla kasları ve düğümleri çalıştırır ve bu nedenle losyon veya yağ kullanılmaz. Terapist ara sıra da olsa boyun veya ön kollar/eller üzerinde biraz losyon kullanabilir.

İlgili: Kurumsal Koltuk Masajı

Neden Koltuk Masajı Yapılır?
Koltuk masajı, müşterilere masaj yapmanın çok daha taşınabilir bir yoludur. Bu nedenle sandalye masajı etkinliklerde, ticari fuarlarda, kongrelerde, konferanslarda ve diğer büyük etkinliklerde popülerdir. Ayrıca işverenler için iş yerinde masaj sağlamanın kolay bir yoludur.

Koltuk masajı müşterilerin soyunmasını gerektirmediğinden, her masaj seansı arasında çok daha hızlı bir geri dönüş süresi vardır ve kısa bir süre içinde birkaç seansa izin verir.  

Koltuk Masajının Faydaları
Masa masajı gibi sandalye masajı da sayısız fayda sağlar. 15 dakikalık bir sandalye masajı seansından sonra, müşteriler bu tür sonuçları görmeyi bekleyebilirler:

  • Azaltılmış kas gerginliği ve düğümleri
  •  Daha derin nefes alma
  •  Baş ağrısı giderme
  •  Stres azaltma

 
Artan odaklanma sorunu yaşayan ve dikkat dağınıklığı gibi sorunlar

Bu gibi sonuçlar ve taşınabilirliği nedeniyle sandalye masajı, üretkenliği veya morali artırmak isteyen işverenler için popüler bir seçenektir.

Sorumluluk Reddi: Bu web sitesindeki hizmete/web sitesine/bloga/e-posta serisine katılarak/okuyarak, bunun kişisel bir web sitesi/blog olduğunu ve bilgilendirme amaçlı olduğunu ve ruh sağlığı tavsiyesi olarak görülmemesi gerektiğini kabul etmiş olursunuz. Bu web sitesindeki/blogdaki bilgilere güvenmeden önce lisanslı bir uzmana danışmalısınız. Bu web sitesinde yazılan hiçbir şey terapi tedavisi olarak görülmemeli ve terapi ya da diğer sağlık hizmetleri veya ruh sağlığı tavsiyelerinin yerini almamalıdır. Her zaman bir ruh sağlığı uzmanının veya doktorun tavsiyesine başvurun. Bu blogdaki içerik profesyonel tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavinin yerine geçmez ve geçmemelidir.

Koltuk Masajı Kursu uygulaması yapmaktayız. Randevu için bizi arayabilirsiniz. TEL & WHATSAPP: 0 212 660 00 87
0 212 660 00 87
0 212 660 00 87