KAMUFLAJ MAKYAJ KURSU (DERMA PIGMENTATION) uygulaması yapmaktayız. Randevu için bizi arayabilirsiniz. TEL & WHATSAPP: 0 212 660 00 87

Saç ekimi sonrası oluşan skar ve  fue izleri, ameliyat sonrası izler, vitiligo, yüz gerdirme operasyonları sonrası vb. İşlemler kamuflaj makyaj ile kolaylıkla uygulanmaktadır. Kamuflaj makyaj tekniğini (Derma pigmentation) ilk olarak Türkiye’ye 2012 yılında getirdik. Amerika , Japonya, İtalya ve Hollanda’da tekniğin yükselişi ile birlikte aynı içerik kullanılarak; aynı protokol ve 2012 yılından günümüze, daha geniş pigment skalasına sahip ve aynı eğitim sistemimiz ile devam etmektedir. Türkiye’de öncü olarak tekniğini ve eğitmenliğini İstanbul Akademi üstlenmiştir.
Mükemmel ve eksiksiz eğitimler verdiğimizi biliyoruz. Bu yüzden önemli olan öncülük değil.Tüm sektörlerde olduğu  gibi. Bu sektörde de öncelikle tecrübe,deneyim ve sonra eğitmenlik gelir. İstanbul Akademi ve eğitmenleri öğretmek için buradayız.

Areola Mikropigmentasyonu Nedir?

Areola veya meme ucu mikro pigmentasyonu olarak bilinen renk düzeltme, memenin estetik görünümünü iyileştirmek içindir. Meme ucunun rengini daha parlak, daha pembemsi hale getirmek ve herhangi bir renk değişikliği için meme ucunun rengini dengelemek.

Çoğu kadın doğumdan sonra ve yaşlandıkça değişen hormonlarla birlikte meme uçları zamanla koyulaşır.

Derinin pigmentasyonu normalde ırksal kökene ve güneşe maruz kalma miktarına göre değişir. Pigmentasyon bozuklukları genellikle renkli ciltlerde daha sıkıntılıdır.

Melanositler (pigment hücreleri) epidermisin tabanında bulunur ve melanin proteinini üretir. Melanin keratinositler tarafından cilt yüzeyine taşınır. Koyu tenli insanların melanositleri açık tenli insanların melanositlerinden daha fazla melanin üretir. Cilt yaralandığında, örneğin ultraviyole radyasyona maruz kaldıktan sonra daha fazla melanin üretilir. Koyu ciltteki melanizasyon süreci güneş hasarına karşı koruyucudur, ancak beyaz ciltteki melanizasyon (örneğin güneş yanığından sonra) çok daha az koruyucudur.

Hamilelik sırasında veya ilaç kullanımına bağlı olarak östrojenin hormonal etkileri meme uçlarında, deride renk değişimine neden olabilir.

Bazı kadınlar, güzel pembe meme ucu rengiyle doğma şansına sahip değildir. Koyu meme uçlarıyla doğan bu grup genellikle meme ucunu açmak için seçenekler aramak ister.

‘’Areola’’ Mikro pigmentasyonu / Düzeltme, Areola renginin düzeltilmesini, dengelenmesini ve sağlıklı bir pembe renk haline gelmesini sağlar. Sadece kadınlar için uygun değildir, günümüzde koyu meme uçlarının rengini açmak isteyen daha fazla erkek de vardır.

Göğüs ucu simülasyon uygulaması son derece doğal ve çok güvenlidir. Prosedür, organik doğal pigmentlerin cildin epidermal tabakasına uygulanması ile çok güvenlidir. Pigmentler kullanıldığı ve dövme mürekkebi kullanılmadığı için sonuçlar kalıcı değildir. Pigmentler, görüntüyü bozmadan zamanla renk değiştirmektedir. Ciltteki kalıcılık süresi genellikle  5-6 yıl sürebilir.

Dövme makinesi tarafından uygulanan bu işlem skar dokusunu ortadan kaldırır ve cilt hücrelerini doğal pigment ve kolajen üretmeleri için uyarır. Bu, dokuya uygun rengi geri kazandırır, parlaklığı azaltır, dokuyu iyileştirir ve yara izini düzleştirir. Yara izli ciltteki gözenekleri ve saç foliküllerini bile canlandırabilir.

Amaç, doğal cilt rengine uyacak şekilde cilde pigmenti yerleştirerek pigment veya renk eksikliği olan bir yara izini veya cilt bölgesini gizlemektir.

Bazı durumlarda, mevcut cilt tonlarına uyması için vitiligo lekelerine kalıcı makyaj yapmak mümkündür. En iyi sonuç için 30 dakikalık seans ve sonrasında 2 seans gerekebilir. Müşteriler ciltlerinde hemen bir fark görürler ve bir yıla kadar giderek daha iyi sonuçlar almaya devam ederler.

KİMLERE UYGULANIR ?

  • Şerit yara izi
  • FUE Yara İzi
  • Skar izi
  • Alopesi
  • Kaza Yarası
  • Saç folikülleri
  • Dikiş İzi,Yara İzi,
  • Çatlak İzi,
  • Vitiligo - (cilt pigmentasyonu eksikliği)
KAMUFLAJ MAKYAJ KURSU (DERMA PIGMENTATION) uygulaması yapmaktayız. Randevu için bizi arayabilirsiniz. TEL & WHATSAPP: 0 212 660 00 87
0 212 660 00 87
0 212 660 00 87